Marka GEOalpin pojawiła się na warszawskim rynku usług geodezyjnych w roku 2006. Początkowo jako jednoosobowa działalność gospodarcza, której twórcą był Leszek Saloni, wtedy pracownik firmy Gradus Spółka Jawna. GEOalpin świadczył usługi w Warszawie a potem w Gdańsku wychodząc poza ramy klasycznej geodezji i rozszerzając asortyment o pomiary specjalistyczne, wykonywane w nietypowych warunkach oraz pomiary geotechniczne. Były to przede wszystkim pomiary przemieszczeń i odkształceń budowli, ale również pomiary na wysokościach (stąd „alpin” w nazwie) czy w kanałach podziemnych. Zdobywa doświadczenie w pomiarach profilometrycznych i inklinometrycznych.
W roku 2013 Lech Saloni i Jarosław Mordoń podpisują umowę spółki jawnej. GEOalpin Sp. j. skupia się przede wszystkim na rynku warszawskim i powiatów ościennych w zakresie geodezji klasycznej tj. pomiarów i opracowań do celów projektowych inwestycji liniowych i kubaturowych oraz pomiarów związanych z realizacją inwestycji budowlanych. Zarówno mieszkaniowych jak i biurowych czy handlowo - usługowych. Niezależnie rozszerzana jest oferta dotycząca pomiarów przemieszczeń, tzw. monitoring geodezyjny i geotechniczny, m. in. ciągłe pomiary automatyczne z prezentacją wyników w czasie rzeczywistym – tachimetryczne oraz inklinometryczne (pochyłomierze), ale również wykonywane klasyczną metodą pomiarów niwelacji precyzyjnej. Wykonywane są zadania związane z pomiarami profilometrycznymi. Rozbudowa działu pomiarów inżynierskich pozwala na realizację zadań na obiektach inżynierskich i terenach kolejowych. Odrębną formą świadczonych usług są wszelkiego typu opracowania do celów prawnych, zarówno standardowe opracowania geodezyjne jak również opinie i ekspertyzy wykonywane na potrzeby rozwiązywania specyficznych problemów napotykanych w procesie przygotowania inwestycji.
Od stycznia 2019 Spółka zmienia formę prawną. W wyniku przekształcenia, w dniu 31.12.2018 w Krajowym Rejestrze Sądowym zostaje zarejestrowana GEOalpin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - GEOalpin sp. z o.o.
GEOalpin to ludzie, organizacja, wiedza i doświadczenie.
Studia: Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej 2001-2005, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – Zarządzanie 2021-2024
Uprawnienia zawodowe: nr 20430 w zakresie: I – pomiary sytuacyjno-wysokościowe, IV – geodezyjna obsługa inwestycji
Członek Zarządu Geoalpin sp. z o.o., założyciel Geoalpin w roku 2006 działającego pierwotnie jako jednoosobowa działalność gospodarcza.
Kierownik Zarządający Projektem POIR – „Inteligentny system monitoringu obiektów zagrożonych – IMSGeo”.
W pracy zawodowej ukierunkowany w tematyce monitoringu przemieszczeń i odkształceń budynków i budowli oraz geodezyjnej obsłudze inwestycji z punktu widzenia Inwestora.
Od 2014 r. pracuje nad problematyką automatyzacji monitoringów przemieszczeń i odkształceń.
Bezpośrednio zaangażowany w realizację monitoringów, w zakresie zarówno geodezyjnym jak i geotechnicznym, takich obiektów jak: Południowa Obwodnica Gdańska, Kopalnia Siarki „Piaseczno” w Machowie, S19 – zachodnia Obwodnica Rzeszowa, Motel ONE – ul. Tamka w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (automatyczny monitoring obiektów Metra Warszawskiego), Centrum Marszałkowska w Warszawie, kolejowa linia obwodowa L20 w Warszawie, budowa siedziby Muzeum Getta Warszawskiego.
W ramach wyższego wykształcenia ekonomicznego wyspecjalizowany w rachunkowości zarządczej.
Kierownik Działu Geodezyjnej Obsługi Inwestycji
Koordynator Działu Monitoringu
Magister Inżynier Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
W Geoalpin dopowiada za projekty związane z monitoringiem przemieszczeń i odkształceń.
Osobiście wdrażał i realizował monitoringi:
Absolwent Politechniki Warszawskiej kierunku Geodezja i Kartografia oraz Technikum Geodezyjnego Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie
W firmie Geoalpin koordynuje prace zespołów geodezyjnych obsługujących budowy kubaturowe oraz liniowe.
Odpowiedzialny za budowy:
Kładka na Wiśle w Warszawie
Przebudowa oraz rozbudowa gmachu BGK
Przebudowa oraz rozbudowa Muzeum Getta Warszawskiego
Przebudowa oraz rozbudowa Sinfonia Varsovia
Droga dojazdowa wraz z tunelem do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatru Rozmaitości
oraz wiele więcej…
Brał udział w projektach takich jak:
Budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Budowa Central Point w Warszawie
Budowa stacji metra Szwedzka
Koordynator Zespołów Geodezyjnych
Absolwentka Politechniki Warszawskiej kierunku Geodezja i Kartografia oraz Technikum Geodezyjnego im. prof. dr Stanisława Kluźniaka w Warszawie.
W firmie Geoalpin zaangażowana w pomiary weryfikacyjne dotyczące monitoringów geodezyjnych.
Brała udział w projektach takich jak:
Inżynier Geodezji i Kartografii oraz Gospodarki Przestrzennej (absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej)
W firmie Geoalpin zaangażowana między innymi w:
Księgowość
Magister inżynier Geodezji i Kartografii wydziału Inżynierii Lądowej Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.
W firmie Geoalpin zaangażowana między innymi w:
Specjalista do spraw montażu elementów monitoringu geodezyjnego i geotechnicznego – prawdopodobnie jedyne takie stanowisko w firmie geodezyjnej w Polsce.
Inżynier Geodezji i Kartografii (absolwent Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie), obecnie student Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
W Geoalpin zaangażowany w pomiary manualne w dziale Monitoringu geodezyjnego.
Absolwent kierunku Geodezja i Kartografia Politechniki Warszawskiej. W Geoalpin stawia pierwsze kroki w geodezyjnej obsłudze inwestycji biorąc
udział w projekcie budowy trasy tramwajowej do Wilanowa, a także inwestycjach mieszkaniowych.
W wolnym czasie pasjonat geografii (w tym Geograficznych Systemów Informacyjnych), historii, Formuły 1 oraz biegów -średnio i -długodystansowych.