System innowacyjnych usług dla nowoczesnej inżynierii
Automatyzacja IMSGeo steruje urządzeniami pomiarowymi i wykonuje pomiary bez udziału geodety. Dane są gromadzone, weryfikowane i analizowane w czasie rzeczywistym. System automatycznie wykrywa rozbieżności i deformacje oraz generuje alerty kierowane automatycznie do kluczowych uczestników procesu budowlanego.
Łatwość obsługi Udostępnienie już przetworzonych wyniki odbywa się na platforma WEB. Użytkownicy mogą skorzystać z wizualizacji danych na mapie obiektu i elementów pomiarochy, ortofotomapy terenu wokół obiektu, w tabelarycznych zestawieniach wyznaczonych przemieszczeń oraz ich wykresów.
Szybkość Czas realizacji usług pomiarowych i przekazania wyników z 1 pomiaru kontrolnego wynosi zaledwie kilka minut od ich wykonania.
Automatyczny system monitoringu geodezyjnego
Pełna automatyzacja procesu, dobór parametrów wyrównania ścisłego, analiza stałość sieci odniesienia, wyznaczenie przemieszczeń stanowisk pomiarowych, wyznaczenie przemieszczeń punktów kontrolowanych, określenie błędu wyznaczania przemieszczeń oraz oceny ich istotności.
Ścisłe wyrównanie sieci geodezyjnej, autorski algorytm obliczeniowy IMSGeo bazuje na wyrównaniu ścisłym metodą najmniejszych kwadratów, nie ograniczasię jedynie do obliczania i porównywania współrzędnych punktów kontrolowanych.
Unikalne algorytmy obliczeniowe
Możliwość montażu stacji pomiarowej również w strefie wpływu bezpośredniego wykopu.
Możliwa redukcja liczby zastosowanych stacji pomiarowych.
Jednolite sieci pomiarowe dla sieci realizowanych z wielu stacji pomiarowych.
Innowacyjne możliwości
Obsługa pomiarów bezreflektorowych. Funkcjonalność automatycznego monitoringu powierzchni oraz punktów „wirtualnych”.
Kompatybilny z tachimetrami wiodących producentów. Elastyczność zastosowania. Monitorowanie obiektów, takich jak mosty, tunele, budynki i zabytki.
Monitoring geodezyjny na najwyższym poziomie | Kompleksowa ocena | Porównania z prognozami
IMSGeo zmiejsza ryzyko:
podczas wykonywania głębokich wykopów,
w trakcie jet groundingu fundamentów zabudowy sąsiedniej,
podczas drążenia ścian szczelinowych,
w czasie inwazyjnych prac rozbiórkowych,
w momencie wiercenia i wbijania kolumn fundamentowych,
w okresie lewarowania konstrukcji budynku,
w trakcie realizacji inwestycji w zbliżeniu do obiektów infrastruktury: tuneli metra, linii kolejowych, obiektów energetycznych.
IMSGeo stworzyony został przez:
geodetów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie monitoringu przemieszczeń oraz realizacji przedsięwzięć budowlanych w obszarach ścisłej zabudowy śródmiejskie oraz w trudnych warunkach geotechnicznych,
ekspertów z Zakładu Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej
a także zespół praktyków, specjalistów w zakresie konstrukcji oraz geotechniki, na co dzień mierzący się z wyzwaniami projektowymi i ich realizacji na placu budowy.
Współpraca z ekspertami naukowymi, inżynierami z wieloletnim doświadczeniem w branży geotechnicznej i konstrukcyjnej, jak również specjalistami w zakresie analizy matematycznej oraz zespołem IT, umożliwia dostosowywanie algorytmów specyfiki monitorowanych obiektów.